אינסטגרם מעל הכל היא פלטפורמה איכותית ומעניינת לשיתוף תמונות וצילומים. תשאלו כל אדם שמשתמש באינסטגרם וזה מה שהוא יענה לכם. מתוך הרעיון הזה נובע כי אנשים שיודעים איך לצלם תמונות לאינסטגרם בצורה איכותית, יכולים לככב ולבלוט בתוך הפלטפורמה

במהלך השנים האחרונות, מאז השקת האפליקציה לראשונה בשנת 2010, אינסטגרם נשארה ועודנה פלטפורמה לשיתוף תמונות וצילומים, אך עם זאת, השתנו והתפתחו בה המון פיצ'רים, תכונות וגישות חדשות. 

כיום, בניגוד לפעם, בזכות צילום תמונות לאינסטגרם, ניתן לעשות קריירה שלמה, שתכבד גם את כוכב ההוליווד המוכר ביותר. 

על כן, ככל שתדעו טוב יותר איך לצלם תמונות לאינסטגרם, כך תוכלו להנות יותר מהערך המוסף שאינסטגרם מציעה.

היתרונות בצילום תמונות שוות ומיוחדות לאינסטגרם

כשזה נוגע לתוכן ויזואלי כדוגמת תמונות וסרטונים, צילום איכותי, זה בגדר חובה. כל תמונה שעולה באינסטגרם עליה להיות אסטית ומושכת לעיניי העוקבים שלכם.

ומה היתרון בזה שתעלו תמונות אסטיות, מעניינות ומיוחדות? יותר תהילה. ובמילים אחרות, אתם תזכו לחשיפה גדולה יותר, יותר לייקים וליותר קידום של המשתמש שלכם.


איך לצלם תמונות באינסטגרם - ההמלצות שלנו

אז אם אתם רציניים לגבי צילום באינסטגרם, ואתם מעוניינים לקחת את המשתמש שלכם לרמה הגבוהה ביותר, השתמשו בהמלצות הבאות בחוכמה:


השתמשו באור טבעי

אנחנו לא נגזים אם נאמר שרוב התמונות הטובות והמצליחות ביותר לא נעשו במצלמות מתקדמות ומשוכללות אלא דווקא באביזר שלכולנו יש בכיס - הסמארטפון שלנו. הסיבה לכך, היא די פשוטה, הטלפון שלנו זמין בכל זמן ומקום, וכשצצה הזדמנות מיוחדת לצילום ספונטני ויפה, אנחנו שולפים את הטלפון ומצלמים.  

הטלפון שלנו וכן כל מצלמה איכותית אחרת, מצלמים את התמונות היפות והאיכותיות ביותר בזמן אור טבעי. אין זה משנה אם אתם מצלמים אדם, קבוצה, חיה, נוף, משחק כדורגל או להקה, הצבעים הטבעיים שהאור מעניק, הופכים כל תמונה לחיה, מרגשת ונושמת יותר.


שימו לב לצללים

לצד האור הטבעי, גם לצל יש חשיבות רבה במשחק הצילום. יש להשתמש בצללים שנוצרים לתמונה בחוכמה. צל יכול להוסיף מצד אחד עניין וסקרנות לתמונה, ומן הצד השני, צל במקום הלא נכון או במקום מוגזמת, יכול להרוס גם את התמונה הפה ביותר.

זה נכון במיוחד כאשר אנחנו מדברים על תמונות עם אובייקטים ואנשים רבים. 

זכרו כי ככל שהיום בהיר יותר והשמש חזקה יותר, כך גם הצל הופך לחשוך יותר. זאת הסיבה שדווקא ימים מעוננים יכולים לעיתים לשמש אותנו לתמונות יפות ומוצלחות.


צלמו ברקע נטרלי

מצאו רקע לתמונה שמאפשר לכם לתת פוקוס לאדם, למוצר או לסיטואציה שאתם רוצים לתת לו פוקוס.

במידה ומדובר בצילום של אוכל למשל, אם אתם מצלמים אוכל בהיר מומלץ לצלם ברקע בהיר וכן להיפך, אוכל כהה במקום כהה. נסו אותנו.

רקע בהיר לא בהכרח הוא הרקע המתאים ביותר. לפעמים הוא יכול להיות מושלם עבור תמונת פורטרט שלנו ולפעמים רקע בהיר דווקא יכול לתת עודף אגרסיביות לתמונה.


מצאו ניגודים יפים ושחקו עם הצבעים

משחקים עם הצבעים בצילום, מעניקים ייחודיות יוצאת דופן לתמונה. חפשו ניגודים בין אור לחושך, בין צבע כהה לבהיר, בין האדם שבתמונה לבין הרקע שמסביבו. ניגודיות מעניינת יכולה להפוך תמונה רגילה לתמונה סוחפת, מרגשת, שמציפה תהיות וסקרנות


בחרו את הזווית הנכונה

זוויות, זוויות, זוויות. הזווית בה אתם מצלמים משפיעה על כל התמונה שלכם. אפילו הצילום היפה, הנעים והעדין ביותר, יכול להפוך למאיים ואגרסיבי אם מצלמים אותו בזווית שונה. 

אם אתם מצלמים אוכל למשל, מומלץ לצלם אותו מלמעלה, שכן זה מביא לידי ביטוי את כלל הפרטים באוכל.

אם אתם מצלמים קבוצה של אנשים ניתן לצלם אותם מלמעלה או מלמטה. כל זווית צילום תבטא אופי, וקו צילום אחר.


ולסיכום, שימוש באור טבעי, תשומת לב לצללים, מציאת משחק בצבעים ובחירת זווית נכונה, יכולים לקחת את התמונה שלכם לרמה הבאה.